WŁOSY

reklama
Kosmetyki mineralne

Kosmetyki mineralne

Kosmetyki mineralne to dzieło amerykańskiej kosmetologii. Wynaleziono je specjalnie dla osób, które przeszły operacje plastyczne twarzy (mikrodemabrazji, peelingu laserowego, czy wstrzyknięcia botoksu). Cera bowiem po tego rodzaju zabiegach jest wrażliwa i łatwo ulega podrażnieniom. Wkrótce okazało się, że działają również zbawiennie również na skórę normalną. Makijaż jest tak naturalny, że może być również używany przez mężczyzn (stosują go niektórzy aktorzy min. Tom Cruise). Są one pozbawione konserwantów, środków barwiących i zapachowych, które najczęściej uczulają.

Kosmetyki mineralne zawierają szeroką gamę produktów do makijażu, znajdziemy tam zarówno cienie do powiek, korektory, podkłady, pudry rozświetlające i róże.

Jest też już na rynku coraz więcej firm oferujących ten rodzaj specyfików. Ceny ich zależne są od marki firmy kosmetycznej. Są więc takie z tzw. „górnej półki” , używane choćby przez gwiazdy Hollywood, jak i te, na które większość z nas może sobie pozwolić.

Kosmetyki mineralne mają wiele zalet.

- przede wszystkim nie zatykają porów skóry i mogą być stosowane nawet przez osoby z ropnym trądzikiem.

nie powodują alergii, nadają się do najbardziej wrażliwych cer.

nie podrażniają skóry, a nawet pomagają w jej leczeniu w przypadkach, podrażnień lub po operacjach.

są wodoodporne

zapewniają ochronę UV, nawet do SPF 20

mają nieograniczony termin ważności, (minerały nie przenoszą bakterii)

Warto nadmienić jakie składniki powodują niezwykłość tych kosmetyków. A są to: tlenki żelaza, mika, tlenek cynku, dwutlenek tytanu, karmin. Wszystkie naturalne i dane nam przez matkę naturę. W przeciwieństwie do wszystkich tych kosmetyków, które raczą nas sztucznie spreparowaną chemią.

reklama
www.skorne-choroby.pl www.stawy.info www.xn--wszystkodowosow-9sc.pl