WŁOSY

reklama
Chirurgia Plastyczna

Chirurgia Plastyczna

Kwas hialuronowy w organizmie.

Substancja ta wchodzi w skład ludzkiej tkanki łącznej i wielu płynów biologicznych. Tworzy on na powierzchni skóry dobrze związany porowaty film, który ogranicza proces parowania wody oraz chroni skórę przed niekorzystnym działaniem czynników klimatycznych.

Kwas hialuronowy nie ma zdolności wnikania w naskórek, można go wprowadzić za pomocą liposomów.

Zanik kwasu hialuronowego powoduje:

przesuszenie skóry

powstanie zmarszczek

zanikanie owalu twarzy

zarysowanie się drugiego podbródka

utratę objętości warg

poważne wyostrzenie rysów

Kwas hialuronowy dzięki swoim właściwościom wiązania wody w skórze odpowiada za jej prawidłowe nawilżenie a co za tym idzie za jej elastyczność i jędrność. Jest jednym z mukopolisacharydów . Stanowi barierę przed infekcjami spowodowanymi bakteriami. Niestety jego ilość zmniejsza się wraz z upływem czasu.

Kwas hialuronowy z woda tworzy żel dzięki czemu przyciąga aż 4 razy więcej wody niż wynosi jego masa. Dlatego też stał się jednym z najważniejszych nawilżaczy w kosmetykach. Preparaty zawierające kwas hialuronowy nie tylko silnie nawilżają ale w połączeniu z innymi substancjami czynnymi powodują odbudowę kolagenu i elastyny w skórze. Dzięki temu wykorzystywany jest do zabiegów wypełniających tzn. iniekcji podskórnych, kuracji laserowej czy mezoterapii. Najlepiej jest stosować kwas w ampułkach, ponieważ działa intensywniej niż ten zawarty w kremie.

W czasie kuracji kwasem hialuronowym (HA) powinno spożywać sie duże ilości wody. Jakiś czas na rynku jest dostępny kwas hialuronowy w tabletkach – należy go spożywać podczas posiłku. Kwas HA w tabletkach ma zdolność do wiązania wody dzięki czemu zatrzymuje ją w organizmie i nadaje elastyczność oraz jędrność skórze.Więcej informacji o przebiegu zabiegu i efektach można uzyskać w centrach dermatologii laserowej, estetycznej i dermatochirurgii.

reklama
www.skorne-choroby.pl www.stawy.info www.xn--wszystkodowosow-9sc.pl